پلنو و آشنایی با سرویس رزرواسیون آنلاین

پلنو یک پلتفرم ابری مبتنی بر وب برای ایجاد یک سرویس رزرواسیون آنلاین و نوبت دهی اینترنتی برای کسب و کارها و سازمان‌هاست. به این مفهوم که برای داشتن یک سرویس رزرواسیون آنلاین برای خدماتی که یک کسب و کار  یا سازمان ارائه می‌دهد، داشتن دانش فنی خاصی نیاز نیست. همچنین برای راه اندازی و عملیاتی نمودن چنین سیستمی، سخت افزار یا نرم افزار جانبی دیگری نیز نیاز نیست چراکه، همه این زیرساخت ها قبلا توسط پلنو آماده شده است تا افراد، کسب و کارها و سازمانها با اطمینان بیشتر و با ساده‌ترین روش ممکن و تنها با عضویت و ایجاد یک حساب کاربری از نوع کسب و کار این سرویس را برای سازمان خود راه‌اندازی نمایند.

برای ثبت نام و عضویت، وارد صفحه کسب و کارها در پلنو شده و دکمه ثبت نام رایگان را کلیک می‌کنیم.

پلنو چیست

با کلیک روی این گزینه وارد فرایند ثبت نام شده و پس از طی سه مرحله، حساب کاربری از نوع کسب و کار برای شما ایجاد می‌گردد. در این مرحله ابتدا با مشخص نمودن رسته کاری (پزشک، وکیل، استاد دانشگاه، رستوران و …) نام کسب و کار و زمینه فعالیت خود را مشخص نمائید. نام کسب و کار و تخصص کاری کلیدی‎ترین عناوین در جستجو مشتریان و کاربران شما در پلنو برای یافتن پروفایل یک کسب و کار و انجام رزرو از آن هستند، بنابراین توصیه می‌شود عناوینی را که منعکس کننده نام حقیقی کسب و کار شما و تخصص کاری شما است را در این بخش‌ها ثبت نمائید.

plano

مرحله دوم از فرایند ثبت نام، مشخص نمودن عنوان خدمت ارائه شده به مشتریان و مخاطبان، مدت زمان آن، روزهای کاری، ساعات کاری و نهایتا در صورت وجود و نیاز، مدت زمان استراحت بین دو نوبت است. روزهای کاری در هفته بصورت پیش فرض، شنبه تا چهارشنبه در نظر گرفته شده است که بسته به خواست کسب و کار، می‌توان روزی را حذف و یا اضافه نمود. با ثبت اطلاعات این بخش و با کلیک بر روی دکمه ادامه فرایند، وارد آخرین بخش از فرایند ثبت نام می‌شویم.

فرایند ثبت نام در پلنو

ثبت آدرس، آخرین گام از فرایند ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری از نوع کسب و کار است. شهر را از لیست شهرها انتخاب نموده، آدرس متنی را وارد و نهایتا موقعیت جغرافیایی آن را روی نقشه مشخص می‎‌نمائیم. ثبت موقعیت دقیق جغرافیایی بر روی نقشه، باعث می‌گردد مشتریان و کاربرانی که از اپلیکیشن پلنو استفاده می‎‌کنند، به راحتی مسیریابی نموده و در موعد مقرر برای دریافت خدمات، در محل کسب و کار شما حاضر شوند.

سرویس نوبت دهی پلنو

فرایند ثبت نام تقریبا تمام است، با کلیک بر روی گزینه ادامه فرایند و ثبت شماره تلفن همراه، دریافت کد تایید و اعمال آن، همه اطلاعات این سه گام، در بانک اطلاعاتی پلنو ثبت شده و پروفایل کسب و کار ایجاد می‎‌گردد.

بعد از این مرحله، اکنون جزءی از خانواده پلنو هستید، پلنو برای تست و بررسی تمامی امکانات، یک دموی ۱۴ روزه در اختیار شما قرار داده است و در پروفایلی که برای کسب و کار شما ایجاد شده، برای سرویس (خدمت) تعریف شده در مرحله دوم از فرایند ثبت نام، نوبت‎‌هایی را برای یک هفته ایجاد کرده است. این نوبت‎‌ها قابل رزرو توسط مشتریان و مخاطبان شما هستند. توجه داشته باشید، در صورت نیاز می‌توانید نوبت‎‌های تستی را که در ابتدا برای خدمت تعریف شده را حذف و بعد از ویرایش خدمت، مجددا ایجاد نمائید.

رزرو با پلنو